Wyniki EURO 2020

EURO 2020 wyniki

Bieżąca aktualizacja tabel w oparciu o wyniki grupowe, daje obraz dynamicznie zmieniającej się sytuacji poszczególnych drużyn biorących udział w rywalizacji na EURO 2020. Sytuacja w grupach dostarcza również podstawowych informacji typerom, którzy zamierzają regularnie obstawiać kolejne rezultaty boiskowych zmagań oraz zakłady na zdarzenia towarzyszące. W trakcie 30-dniowego turnieju odbędzie się 51 pojedynków, z czego 36 meczów rozegranych zostanie w ramach rywalizacji grupowej EURO. Szczególnym zainteresowaniem na pewno cieszyć się będą wyniki polskiej grupy, każdy bowiem wierzy, że naszej reprezentacji uda się co najmniej powtórzyć sukces z roku 2016 (1/4 finału).

Wyniki, tabele i szczegółowe statystyki są dla wielu uczestników zakładów bukmacherskich punktem wyjścia przy tworzeniu kuponów. Faza grupowa i pierwsze wyniki meczy na EURO 2020 – zadecydują o awansie 16 drużyn do drabinki pucharowej. Do 1/8 finału zakwalifikują się po dwie najlepsze reprezentacje z grup A-F oraz cztery zespoły z 3. miejsc z najkorzystniejszym dorobkiem punktowym. Profesjonalni typerzy dobrze wiedzą, iż bieżący układ tabeli ma bezpośredni wpływ na przebieg dalszych gier, a także doskonale orientują się, w jaki sposób ustalana jest kolejność drużyn przy równej liczbie punktów. Jeśli i Ty chcesz poznać te zasady, a także mieć dostęp do kompletu wyników Mistrzostw Europy 2020 oraz aktualizowanych na bieżąco tabel – to trafiłeś na właściwą stronę!

Euro 2020 – tabela ma wpływ na przebieg turnieju

Formuła EURO z udziałem 24 drużyn, z których aż 16 awansuje do etapu pucharowego – sprawia, że w większości przypadków – 3. kolejka decydować będzie o wyjściu z grupy, dlatego liczą się wszystkie wyniki. Tabele EURO aktualizowane są na bieżąco, dzięki czemu cały czas będzie można śledzić szanse danej reprezentacji na wywalczenie awansu do dalszej fazy turnieju. Dla przypomnienia – szansę na kwalifikację do 1/8 finału – mają nawet drużyny, które zajmą w tabeli 3. lokatę. Idealnym przykładem jest tutaj Portugalia, która podczas zmagań grupowych na EURO 2016 – zdobyła zaledwie 3 punkty. Jak wiadomo, Ronaldo i spółce pozwoliło to nie tylko uzyskać awans do rundy pucharowej, ale też sięgnąć pięć lat temu po Mistrzostwo Europy!

Każda drużyna ma jednak nadzieję na bezpośrednią kwalifikację do drabinki pucharowej, a to gwarantuje jej tylko zajęcie 1. lub 2. miejsca w grupie. Wyniki poszczególnych gier decydują o układzie tabeli, a piłka nożna w europejskim wydaniu – to gwarancja niezwykle wyrównanej rywalizacji. W pierwszej kolejności liczy się oczywiście zdobycz punktowa, natomiast w razie równej liczby punktów – o wyższej pozycji w tabeli zadecyduje:

  • większa ilość punktów wywalczona w meczu między drużynami,
  • lepszy bilans goli (różnica),
  • większa liczba strzelonych bramek,
  • wyższa pozycja w klasyfikacji Fair Play (kartki),
  • wyższe miejsce w rankingu UEFA.

Na tej podstawie kształtuje się poszczególne tabele. Wyniki EURO są najważniejsze, ale – jak widać – w przypadku równej ilości punktów, o układzie tabeli może nawet zadecydować mniejsza liczba żółtych i czerwonych kartek.

Wyniki eliminacji Euro 2020

Od marca do listopada 2019 roku – 55 reprezentacji europejskich krajów grało eliminacje ME 2020. Wyniki kwalifikacji pozwoliły wyłonić z 10 grup po dwie najlepsze ekipy, natomiast stawkę 24 finalistów EURO 2020 – uzupełniły cztery zespoły z baraży, w których zagrało łącznie 16 ekip (4 dywizje). Eliminacyjne wyniki meczow na EURO pozwoliły na wyłonienie dwóch najlepszych reprezentacji, którym udało się wywalczyć komplet punktów, tj. Belgii i Włoch (po 10 zwycięstw). Drużyna belgijska strzeliła też w eliminacjach najwięcej goli (40) i najmniej straciła (3). Wyniki meczów do EURO 2020 zaowocowały również wyłonieniem króla strzelców eliminacji, którym został Anglik Harry Kane (12 bramek).

Euro 2020 – wyniki Polski

W ramach eliminacji do EURO 2020, nasza reprezentacja rywalizowała w grupie z Austrią, Macedonią Płn., Słowenią, Izraelem i Łotwą. Wyniki grupy G, pozwoliły Polsce zakwalifikować się do finałów ME z pierwszego miejsca. Osiem zwycięstw, jeden remis (z Austrią) i jedna porażka (ze Słowenią) – to dorobek, jaki przyniosły Polakom eliminacyjne mecze EURO 2020. Wyniki pozostałych spotkań przełożyły się na przewagę 6 pkt., jaką ostatecznie nad Austrią osiągnęła Polska.

Wyniki EURO-kwalifikacji pozwalają wierzyć, że reprezentację Polski ponowie stać na awans do ćwierćfinału turnieju, a przy odrobinie szczęścia – nawet na medal. Wiele zależeć będzie od postawy kapitana Roberta Lewandowskiego oraz pracy całego kolektywu pod okiem nowego selekcjonera Paulo Sousy. Wydaje się, że obecnie mamy najlepszą kadrę od lat, a większość piłkarzy regularnie występuje w podstawowych składach silnych drużyn europejskich, stąd też duże szanse na przyzwoite wyniki Polski na EURO. Czy tak się ostatecznie stanie – okaże się wieczorem 23 czerwca, kiedy dostępna będzie już kompletna tablica wyników EURO dla grupy E.

Wyniki wszystkich meczów Euro 2020 znajdziesz tutaj!

Najważniejsze informacje dotyczące EURO, wyniki, tabele – wszystko to znajdziesz w tym miejscu. Na bieżąco aktualizowana tabela wyników na EURO dla „polskiej” i pozostałych grup – dostarczy Ci niezbędnej wiedzy do skutecznego obstawiania zakładów bukmacherskich – aż po finał EURO 2020. Wynik dotychczasowej rywalizacji każdej z 24 uczestniczących w turnieju drużyn oraz aktualna tabela EURO 2020, przedstawia się następująco: